brail منابع اقتصادی خودروسازان سرمایه گذار

brail: منابع اقتصادی خودروسازان سرمایه گذار سرمایه گذاری خودروساز بانکداری خودروسازها ایران خودروسایپا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بعضی فکر می‌کنند سخنگوی مردم هستند و دولت صرفاً باید پاسخگو باشد / روحانی

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت تصریح کرد: اینطور نیست که در برابر پرسشها جامعه فقط دولت مسئول است و بقیه سخنگو هستند. اگر بناست کسی از طرف ملت سخنگو باشد، این مدی

بعضی فکر می‌کنند سخنگوی مردم هستند و دولت صرفاً باید پاسخگو باشد / روحانی

روحانی: بعضی فکر می کنند سخنگوی مردم هستند و دولت صرفاً باید پاسخگو باشد

عبارات مهم : ایران

روحانی:

برخی فکر می کنند سخنگوی مردم هستند و دولت صرفاً باید پاسخگو باشد / طبق قانون اساسی مدیر جمهور می تواند راجع به قانون اساسی حرف بزند، پرسش کند، تذکر دهد و توضیح بخواهد / اگر بناست کسی از طرف ملت سخنگو باشد، او مدیر جمهور است/ هر روز که انتخابات نیست؛ بعضی ها یادشان رفته انتخابات تمام شده/ همه حق انتقاد دارند؛ تخریب به معنای نقد نیست

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت تصریح کرد: اینطور نیست که در برابر پرسشها جامعه فقط دولت مسئول است و بقیه سخنگو هستند. اگر بناست کسی از طرف ملت سخنگو باشد، این مدیر جمهور است که منتخب مردم بوده و می تواند عالی ترین سخنگو از طرف مردم، مطالبات و خواست مردم باشد.

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت ضمن تبریک ایام میلاد با برکت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا(س) و روز زن و گرامیداشت مقام مادر و میلاد حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی به همه مردم عزتمند ایران، تصریح کرد: فاطمه اطهر(س) الگویی جهت زنان جامعه و دنیا هست؛ ولی در واقع فاطمه زهرا(س) الگویی جهت همه افراد جامعه و انسان هاست.

بعضی فکر می‌کنند سخنگوی مردم هستند و دولت صرفاً باید پاسخگو باشد / روحانی

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در این جلسه اظهارداشت: به تعبیر امام معصوم فاطمه اطهر(س) یک اسوه حسنه و الگوی نیکو و قشنگ جهت همه مردم دنیا هست. صبر، استقامت، عبادت، ایمان و دفاعش از حق می تواند راهنما و الگوی ما باشد.

روحانی با بیان اینکه روز زن در کشور عزیزمان ایران تنها به معنای یک روز تقویمی و تشریفاتی نیست، گفت: روز زن در واقع تجدید پیمان با فرهنگ اسلام و دستورات قرآن و سیره پیامبر(ص) و ائمه هدی(ع) نسبت به زنان جامعه است.

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت تصریح کرد: اینطور نیست که در برابر پرسشها جامعه فقط دولت مسئول است و بقیه سخنگو هستند. اگر بناست کسی از طرف ملت سخنگو باشد، این مدی

رئیس جمهور تصریح کرد: ما مردسالاری، زن سالاری ، مرد ستیزی و زن ستیزی را قبول نداشته و نه مرد را مایه خیر مطلق می دانیم و نه بر اساس بعضی از افکار نادرستی که وجود دارد، زن را منشأ شر می دانیم؛ زن و مرد هر دو انسان و در پیشگاه خداوند دارای کرامت و عزت هستند و برتری و مقام آنها وابسته به ایمان، پرهیزگاری و مجاهدت خودشان است.

روحانی با اشاره به اینکه جنسیت دخالتی در کرامت و عزت انسانی مرد یا زن ندارد، افزود: معتقدیم بسیاری از فاصله جنسیتی که امروز در جوامع دنیا وجود دارد، ناصحیح و آنچه اسلام می خواهد، عدالت واقعی جنسیتی است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز در فضای اجتماعی جامعه ما زنان در پی حقوق واقعی خودشان هستند و از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون در علم، دانش و همکاری اجتماعی نقش آفرین بوده اند.

بعضی فکر می‌کنند سخنگوی مردم هستند و دولت صرفاً باید پاسخگو باشد / روحانی

روحانی با اشاره به نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و تعبیری که امام راحل راجع به این نقش داشته اند، گفت: امروز نیز در انتخابات متعدد در کشور عزیزمان ایران و در تمام تظاهرات و راهپیمایی ها که به نفع نظام انجام می گیرد و نیز در مسایل اجتماعی و مشاغل متفاوت مدیریتی، علمی، دانشگاهی، پزشکی و مسئولیت های گوناگون، حضور زنان پررنگ است.

رئیس جمهور ادامه داد: امروز بواسطه اینترنت که بوجود آمده، زنان وقت جدیدی برایشان ایجاد شده است تا هم نظرات ارزش را اعلام کنند و هم دانش و اعتقاد خودشان را تبیین کرده و جهت اشتغال محترمانه و عزتمندانه در جامعه تلاش کنند.

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت تصریح کرد: اینطور نیست که در برابر پرسشها جامعه فقط دولت مسئول است و بقیه سخنگو هستند. اگر بناست کسی از طرف ملت سخنگو باشد، این مدی

روحانی خاطرنشان کرد: بنابراین روز زن، به این معناست که مقام مادران و زنان را پاس بداریم و از همه مهم تر از سیره و روش زندگی فاطمه اطهر(س) و ائمه هدی و پیامبر اسلام(ص) به خوبی استفاده و بهره برداری کنیم.

رئیس جمهور افزود: امروز بالاترین نیاز ما در جامعه اسوه قرار دادن پیامبر(ص) و ائمه هدی(ع) جهت زندگی است چراکه آنچه می توانیم به عنوان مسئله جامعه مان قلمداد کنیم تنها مسئله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیست. البته ممکن است در این زمینه ها هم مشکلاتی باشد ولی از همه مهم تر اینکه نگذاریم پرسشها بداخلاقی در جامعه ما رسوخ کرده و از هم فاصله بگیریم.

بعضی فکر می‌کنند سخنگوی مردم هستند و دولت صرفاً باید پاسخگو باشد / روحانی

روحانی اظهار داشت: باید مسایل و پرسشها کشور حل و فصل شود و در این راستا همه باید دست به دست هم دهیم؛ اینطور نیست که در برابر پرسشها جامعه فقط دولت مسئول است و بقیه سخنگو هستند. اگر بناست کسی از طرف ملت سخنگو باشد، این مدیر جمهور است که منتخب مردم بوده و می تواند عالی ترین سخنگو از طرف مردم، مطالبات و خواست مردم باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه نادرست است که بعضی فکر کنند، سخنگوی مردم هستند و دولت صرفاً باید پاسخگو باشد، اظهار داشت: دولت مسئولیت هایی دارد و در برابر مسئولیت های خود پاسخگوست و این در حالی است که همه نهادها، قوا، ارکان و ارگان ها، در قبال ملت مسئولند و همه باید پاسخگو بوده و به قانون اساسی عامل باشند و کسی که طبق قانون اساسی می تواند راجع به قانون اساسی حرف بزند، پرسش کند و تذکر دهد و توضیح بخواهد، مدیر جمهور است و بنابر این همه باید به وظایف خود به خوبی عمل کنیم.

روحانی با اشاره به ضرورت حفظ انسجام اجتماعی و استقرار اخلاق سیاسی و اجتماعی در جامعه، گفت: در این راستا باید بدانیم انتخابات 4 سال یکبار بوده و هر روز انتخابات نیست؛ مردم در 29 اردیبهشت پای صندوق آراء آمدند و نظر خودشان را اعلام و مدیر جمهور و اعضای شورا را گزینش کردند کما اینکه در مقاطع دیگر نمایندگان مجلس و خبرگان را به همین شکل برگزیدند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بعضی ها فکر می کنند هنوز دوران انتخابات است و یادشان رفته که انتخابات تمام شده، اظهار داشت: بسیاری از سخنان، حرف ها و نکات از طرف افرادی به گوش می رسد که هنگامی که عمق آن حرف شکافته شود معنایش این است که هنوز ما در فضای انتخابات و مسابقه انتخاباتی هستیم.

روحانی با بیان اینکه امروز روز حل پرسشها مردم است و همه باید در این مسیر دست به دست هم دهیم، خاطرنشان کرد: همه حق دارند انتقاد کنند، انتقاد وظیفه همه و در اسلام به معنای سخن دلسوزانه و اصلاح گرانه هست؛ همه در برابر پیشوایان و مسئولین حق نصیحت دارند؛ نصیحت همان انتقاد سازنده و دلسوزانه است و تخریب به معنای نقد نیست.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه همه ما بندگان خداییم و همه باید احساس مسئولیت کنیم، اظهار داشت: باید باور کنیم، ضربه به دولت، ضربه به نظام هست. اگر کسی فکر می کند، تضعیف دولت موجب تقویت نظام می شود در اشتباه هست. بخش بزرگ مسئولیت و بار سنگین نظام بر عهده دولت بوده و صدها هزار کارگزار در سراسر کشور به عنوان دولت، خادم مردم هستند و تلاش می کنند.

روحانی با بیان اینکه بعضی ها فکر می کنند که اگر دولت تضعیف شد، نهادهای دیگر تقویت می شوند، گفت: اینطور نیست؛ ما امروز در یک کشتی نشسته ایم و اگر بخشی از کشتی را تخریب شود، همه کشتی با هم غرق می شود.

رئیس جمهور افزود: پیروی از سیره پیامبر(ص) و ائمه هدی(ع) به همین معنا است که به دنبال اخلاق، انسجام ملی، رفاه ملت و حل پرسشها مردم باشیم و همه در این زمینه احساس مسئولیت کنیم و دست به دست هم دهیم.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحرکات بعضی کشورها در منطقه نسبت به کشور عزیزمان ایران و دنبال کردن ماجرای قدیمی کشور عزیزمان ایران هراسی از سوی آنها، گفت: کشور عزیزمان ایران به دنبال عزتمندی بوده و است ولی هیچگاه به فکر زورگویی و تجاوز به دیگران نبوده و نخواهد بود؛ تاریخ هم نشان می دهد که ملت کشور عزیزمان ایران هیچگاه به ملتی ظلم نکرده و سرزمین کسی را غصب نکرده هست؛ ما هیچگاه همسایگان خود را بمباران نکرده و هر روز مردم منطقه را در فشار قرار ندادیم و نه تنها مردم را از سرزمین خودشان آواره نکردیم، بلکه آوارگان دیگر را هم به دورهمی پذیرفتیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران کشوری در مسیر رشد، توسعه و پیشرفت هست، تاکید کرد: همه باید بدانند که ما دلواپس رشد دیگران نیستیم و می دانیم در این منطقه هنگامی که به تعالی می رسیم که همه با هم رشد کنیم و دلمان می خواهد همه کشورهای همسایه و منطقه در رشد و در مسیری باشند که موجب تعالی مادی و معنوی همه است.

روحانی با بیان اینکه قدرت اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و بویژه قدرت نظامی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران علیه دیگران نیست، افزود: ما قدرت نظامی مان را تقویت نمی کنیم تا کشوری را مورد حمله قرار دهیم، بلکه قدرت دفاعی ما صرفاً بازدارنده و یا در شرایطی جهت دفاع از کشور است.

رئیس جمهور اظهار داشت: سلاح ما جهت صلح، تقویت ثبات و امنیت و جهت این است که دیگران قصد تجاوز به کشورمان را نداشته باشند؛ بعد هیچ کس نباید دلواپس سلاح ، موشک یا تقویت بنیه دفاعی کشور عزیزمان ایران باشد، چون تاریخ این واقعیت را به ما می گوید ما در طول 40 سال بعد از انقلاب به کسی تجاوز نکردیم درحالی که اگر به دنبال سلطه طلبی بودیم در بسیاری از مقاطع، شرایط مناسب وجود داشت ولی از هیچ فرصتی سوء استفاده نکردیم.

روحانی با بیان اینکه ما از قدرت خود همواره جهت تقویت دیگران استفاده کردیم، گفت: روزی که کشورهای دیگر به هم تجاوز کردند، ما پذیرای هر دو بودیم؛ آن روزی که عراق به کویت تجاوز کرد، ما در جنوب پذیرای کویتی ها و در بخش میانی و غرب پذیرای عراقی ها بودیم و دو طرف به ما پناه آوردند و به هر دو کمک کردیم و پذیرایی و میهمان نوازی کردیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: آنهایی که در طول 70 سال گذشته در منطقه ، آشوب، جنگ و ویرانی را به بار آوردند و هر روز دنبال قتل عام مردم بودند و صبرا و شتیلا را درست کردند، دیگر جایی ندارد که بخواهند دم از خطر کشور عزیزمان ایران بزنند. کشور عزیزمان ایران جهت هیچ کس خطر نیست. کشور عزیزمان ایران جهت کل این منطقه ثبات و امنیت هست؛ البته از حقوق خودش به خوبی دفاع خواهد کرد.

روحانی با اشاره به نزدیکی به ایام سال تازه ضمن اظهار امیدواری از اینکه سال آینده سال پربرکتی جهت مردم بوده و خداوند رحمتش را زیاد بر ما نازل کند، خطاب به وزرا، معاونین و مسئولین دستگاه های ذیربط در ایام عید نوروز ، گفت: در این ایام باید دل ها را شستشو دهیم و از اختلافات و کینه ها بگذریم و به یاد حق و مردم باشیم؛ در این ایام همه مسئولین باید زیاد به فکر مردم باشند تا مردم راحت تر بتوانند اجناس مورد نظر خودشان را فراهم کرده و به آسانی به مسافرت خودشان بپردازند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ستادهای نوروزی در ایام تعطیلات باید فعال باشند و مسئولان در جهت آماده سازی بزرگراه ها و استقرار گروه های امدادی تلاش کنند، اظهار امیدواری کرد که همه در نشاط و خوشحالی وارد سال تازه شده است و سال 97 سال نشاط مردم ایران، منطقه و همه مسلمانان باشد و بتوانیم همدیگر را یاری کنیم و شرایط ما در سال آتی از لحاظ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی از سال های قبل بهتر و برتر باشد.

واژه های کلیدی: ایران | انتخابات | حسن روحانی | رئیس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs