brail منابع اقتصادی خودروسازان سرمایه گذار

brail: منابع اقتصادی خودروسازان سرمایه گذار سرمایه گذاری خودروساز بانکداری خودروسازها ایران خودروسایپا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سایه جنگ را حضور ملت در صحنه از سر کشور بر‌می‌دارد/ مسئولان تلاش خود را جهت ارت

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد که آنچه سایه جنگ را از سر کشور برمی‌دارد اقتدار جمهوری اسلامی با حضور ملت در صحنه و مجاهدت نیروهای مسلح نظیر سپاه و بسیج هست. .

سایه جنگ را حضور ملت در صحنه از سر کشور بر‌می‌دارد/ مسئولان تلاش خود را جهت ارت

رئیس قوه قضاییه:سایه جنگ را حضور ملت در صحنه از سر کشور بر می دارد/ اجانب با هر نهادی که موجب تقویت نظام شود دشمن می شوند/ مسئولان تلاش خود را جهت ارتقای سطح امنیتی مرزها به کار گیرند

عبارات مهم : اسلامی

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد که آنچه سایه جنگ را از سر کشور برمی دارد اقتدار جمهوری اسلامی با حضور ملت در صحنه و مجاهدت نیروهای مسلح نظیر سپاه و بسیج هست. .

به گزارش فارس ، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تبریک حلول ماه شعبان و اعیاد شریفه این ماه، ماه شعبان را طبق روایات مختلف، ماه پیامبراکرم(ص) توصیف کرد و گفت: نقل است که پیامبر فرمودند «شَعبَانُ شَهری رَحِمَ الله مَن اَعَانَنِی عَلَى شَهرِی». اگر کسی بتواند هر چه بهتر و خالص تر اعمال این ماه را به جای آورد مصداق کمک به پیامبر هست. همچنین کمک به برادر مسلمان و مومن در این ماه و دعا ، مناجات و استغفار از دیگر مصادیق کمک به پیامبر در این ماه شریف است.

سایه جنگ را حضور ملت در صحنه از سر کشور بر‌می‌دارد/ مسئولان تلاش خود را جهت ارت

رئیس قوه قضاییه افزود: بعضی از بزرگان اهل معنا معتقدند که یکی از مهمترین خصیصه های ماه شعبان، مناجات شعبانیه است که به علت علو معانی و مضامین از برجستگی های این ماه عزیز به شمار می آید. چگونگی تضرع در محضر حق متعال، ادب طلب و کیفیت انقطاع تام به حضرت حق تعالی از شاخصه های بارز مضامین مستتر در مناجات شعبانیه است.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به این عبارت مناجات شریفه که «أَنِرْ أَبْصَارَ قُلُوبِنَا بِضِیَاءِ نَظَرِهَا إِلَیْک حَتَّى تَخْرِقَ أَبْصَارُ الْقُلُوبِ حُجُبَ النُّورِ فَتَصِلَ إِلَى مَعْدِنِ الْعَظَمَة و تَصِیرَ أَرْوَاحُنَا مُعَلَّقَةً بِعِزِّ قُدْسِک» تصریح کرد: تنها مصداق حجاب های نورانی که انسان می تواند با شهود دریابد، درون خود انسان و نفس آدمی است لذا معرفت نفس، اهم و انفع معارف است و ماه شعبان می تواند وقت بسیار مغتنمی جهت دستیابی به مراحلی از معرفت نفس باشد؛ البته “شناخت نفس” کار راحت ای نیست.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد که آنچه سایه جنگ را از سر کشور برمی‌دارد اقتدار جمهوری اسلامی با حضور ملت در صحنه و مجاهدت نیروهای مسلح نظیر سپاه و بسیج هست. .

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه انسان باید از همه ظرف ها و وقت ها جهت مناجات و قرب به حق متعال استفاده کند، اظهار کرد: اگر بخواهیم منتظر باشیم که هیچ اشتغالی وجود نداشته باشد و فارغ از هر دغدغه ای به مناجات یا تلاوت قرآن بپردازیم، هرگز چنین فرصتی دست نخواهد داد. ما موظفیم که در میان همین اشتغالات روزمره، فرصتی را جهت مناجات و انس با حق تعالی ایجاد کنیم و ایام خاص همانند ماه های رجب، شعبان و رمضان عالی ترین وقت و موقعیت جهت این امر است.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به مناسبت های ماه شعبان از جمله میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار، نامگذاری این روز را بسیار با معنا دانست و خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ارکان جمهوری اسلامی هست. نیروهای مسلح در کشور ما امنیتی را ایجاد کرده اند که در سطح منطقه و دنیا مثال زدنی است و این امنیت به آسانی به دست نمی آید. امروز قدرت بالای بازدارندگی کشور عزیزمان ایران در برابر دشمن های محصول همین مجاهدت ها و تلاشهاست.

رئیس قوه قضاییه افزود: اینکه بعضی گمان کنند که پاره ای از مذاکرات همچون مذاکرات مربوط به برجام و غیربرجام سایه جنگ را از سرکشور برداشته هست، گمان نادرستی هست. آنچه سایه جنگ را از سر کشور برمی دارد اقتدار جمهوری اسلامی با حضور ملت در صحنه و مجاهدت ها و تلاشهای بی وقفه نیروهای مسلح نظیر سپاه و بسیج است.

سایه جنگ را حضور ملت در صحنه از سر کشور بر‌می‌دارد/ مسئولان تلاش خود را جهت ارت

آیت الله آملی لاریجانی در بیان علت دشمنی ها با سپاه تصریح کرد: دشمنی دشمن های انقلاب و جمهوری اسلامی به خاص آمریکا نسبت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ریشه در این دارد که آنها با هر نهادی که موجب تقویت نظام جمهوری اسلامی شود دشمن می شوند و از همه ابزارهای خود جهت تخریب و مقابله با آن استفاده می کنند.

رئیس دستگاه قضا گفت: یک روز شورای محترم نگهبان را نشانه حملات خود قرار می دهند لیکن می دانند که این نهاد گلوگاه اسلامیت نظام هست. روز دیگر قوه قضاییه را نشانه قرار می دهند لیکن می دانند که دستگاه قضایی مجرای تحقق عدالت و پیگیری به تظلم خواهی مردم و مقابله با دشمن های هست. یک روز هم به سپاه می تازند لیکن می دانند که در برقراری امنیت کشور در منطقه و فرامنطقه دخیل است.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد که آنچه سایه جنگ را از سر کشور برمی‌دارد اقتدار جمهوری اسلامی با حضور ملت در صحنه و مجاهدت نیروهای مسلح نظیر سپاه و بسیج هست. .

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه سپاه علاوه بر پرسشها نظامی در پاسداری از ارزشهای انقلاب و فرهنگ اسلامی نیز مسئولیت قانونی دارد، اظهار کرد: این نهاد علاوه بر انجام این وظایف همواره در جهت فقرزدایی و اصلاح اوضاع کشور تلاشهای غیرقابل انکاری داشته هست. از جمله در همین بحث تولید بنزین که چندی قبل در جنوب کشور به بهره برداری رسید، سپاه پیشرو بود. به علت همین خدمات است که این نیروی عظیم مردمی مدافع جمهوریت و اسلامیت نظام در مقاطع متفاوت آماج حملات دشمن بوده است و متاسفانه بعضی در داخل نیز این نهاد انقلابی را مورد بی مهری خود قرار می دهند که این امر قابل قبول نیست و همگی باید قدردان اقتدار ناشی از تلاشهای سپاه، ارتش و سایر نیروهای مسلح باشیم.

رئیس قوه قضاییه همچنین با تبریک میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و گرامیداشت روز جانباز، خاطر نشان کرد: جانبازان عزیز به نوعی شهدای زنده به شمار می آیند. این عزیزان با عزم جهاد روانه جبهه های جنگ شده است اند و تقدیر الهی این بوده است که امروز با جسمی نحیف و نیازمند مواظبت در میان ما باشند. به هیچ عنوان صحیح نیست که با این حق عظیمی که بر گردن همه ما دارند گاه مورد بی مهری و عدم ملاطفت قرار می گیرند. جانبازان عزیز نیاز به ترحم ندارند بلکه ما نیازمند خدمت به آنان هستیم. بنابراین از همه مسئولان در دستگاه های متفاوت می خواهم که تا آنجا که ممکن است زمینه آسایش این عزیزان را به گونه ای فراهم کنند که زندگی توام با عزت و کرامت داشته باشند.

سایه جنگ را حضور ملت در صحنه از سر کشور بر‌می‌دارد/ مسئولان تلاش خود را جهت ارت

آیت الله آملی لاریجانی با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم و همچنین تبریک روز کارگر تصریح کرد: شهید مطهری، فردی عالم، پارسا و وقت شناس بود. در حوزه های علمیه کسانی هستند که در علوم متفاوت اسلامی از دانش کافی جهت اموزش و تبیین معارف اسلامی برخوردار اند ولی شاخصه برجسته شهید مطهری این بود که علاوه بر دارا بودن مراتب علم، فضل و دقت، نسبت به نیازهای زمانه خود آشنایی درستی داشتند و علوم و معارف اسلامی را به شکلی قابل عرضه و قابل فهم به خصوص جهت نسل جوان ارائه می کردند که این کار جهت هر عالمی میسر نیست.

رئیس قوه قضاییه در بخش نهایی سخنان خود با تسلیت شهادت جمعی از مرزبانان عزیز کشور که در روزهای اخیر در مرزهای شرقی کشور نشانه حمله تروریست ها قرار گرفتند، جهت آنان علو درجات و جهت خانواده هایشان صبر مسئلت کرد و گفت: مسئولان تمام تلاش خود را جهت ارتقای سطح امنیتی، نظامی و انتظامی مرزها به کار بگیرند تا کمتر شاهد چنین حوادثی باشیم ولی به حامیان این تروریستها هشدار می دهیم که این اقدام آنان بی پاسخ نخواهد ماند و البته تاثیری هم در اراده مردم ما در حرکت های انقلابی نخواهد گذاشت.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران در همه صحنه ها با انقلاب هستند و حاضرند جهت وجب به وجب خاک کشور جانشان را فدا کنند، به حامیان تروریست ها هشدار داد که ادامه چنین وضعیتی دامان خود آنان را نیز خواهد گرفت.

رئیس قوه قضاییه همچنین با انتقاد از شرکت های حقوق بشری گفت: این شرکت ها کجا هستند که ببینند چه کسانی از ترور افراد بیگناه حمایت می کنند؟ آیا کشور عزیزمان ایران حامی تروریسم است یا قربانی آن؟ البته ما جهت این سوالات پاسخ های روشنی داریم منتها افکار عمومی دنیا باید بداند که این شرکت های حقوق بشری هیچ گوش شنوایی ندارند و همواره تحت نفوذ حکومت های زور مدار و در جهت منافع آنها علی رغم واقع و عدالت هر از گاهی جمهوری اسلامی را متهم و محکوم می کنند، در حالیکه در برابر جنایات تروریست ها و حامیان آنان سکوت اختیار کرده اند.

بر اساس این گزارش، بررسی عملکرد دستگاه قضایی اطراف اقتصاد مقاومتی در دستور کار امروز جلسه مسئولان عالی قضایی قرار داشت.

واژه های کلیدی: اسلامی | انقلاب | دستگاه | انقلابی | مسئولان | لاریجانی | قوه قضاییه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs