brail منابع اقتصادی خودروسازان سرمایه گذار

brail: منابع اقتصادی خودروسازان سرمایه گذار سرمایه گذاری خودروساز بانکداری خودروسازها ایران خودروسایپا

گت بلاگز اخبار بین الملل آیا پایتخت کشور عزیزمان ایران موافق حضور مسکو در میدان سیاست بغداد است؟ ،

روسلان ممدوف در المانیتور نوشت: حضور گسترده دولت روسیه در منطقه خاورمیانه فراتر از همکاری آن ها در جنگ داخلی سوریه هست. در طی سالهای گذشته دولت روسیه همکاری های

آیا پایتخت کشور عزیزمان ایران موافق حضور مسکو در میدان سیاست بغداد است؟ ،

این همه شور و علاقه ی روس ها نسبت به انتخابات عراق بابت چیست؟ / آیا پایتخت کشور عزیزمان ایران موافق حضور مسکو در میدان سیاست بغداد است؟

عبارات مهم : ایران

روسلان ممدوف در المانیتور نوشت: حضور گسترده دولت روسیه در منطقه خاورمیانه فراتر از همکاری آن ها در جنگ داخلی سوریه هست. در طی سالهای گذشته دولت روسیه همکاری های خود را با قدرت های منطقه ای متفاوت گسترش داده است و اکنون انتخابات پارلمانی در عراق؛ به اولویت روسیه تبدیل شده است هست.

به گزارش گزینش ؛ در ادامه این تحلیل می خوانیم: در گذشته در بازسازی اقتصاد عراق؛ اتحاد جماهیر شوروی نقش مهم و تعیین کننده ای ایفا کرده هست. آن ها تا قبل از فروپاشی در سال 1991 بزرگترین تامین کننده تسلیحات عراق بوده اند. تهاجم عراق به کویت و متعاقب آن اعمال تحریم های غربی علیه عراق؛ تبادلات تسلیحاتی بین عراق و روسیه مختل شد. بعد از تهاجم ائتلاف به رهبری آمریکا به عراق در سال 2003 و سرنگونی صدام حسین ، عراق زیاد نیازهای تسلیحاتی خود را از آمریکا تامین کرده هست. روسیه در دوران پوتین درصدد است تا روابط خود را با عراق در سطوح متفاوت بازسازی کند. مسکو انتخابات پارلمانی 12 می عراق را فرصتی جهت ایجاد همکاری گسترده و جامع با عراق می داند. بعد از نزدیک شدن داعش به بغداد در سال 2014م، و عدم تامین نیازهای تسلیحاتی عراق به وسیله آمریکا ؛ فرصتی را جهت روسیه فراهم کرد تا بدون تاخیر نیازهای تسلیحاتی و تجهیزاتی بغداد را تامین کند.

ماکسیم ماکسیموف سفیر روسیه در بغداد در فوریه در مصاحبه با اینترفاکس گفت: « ما هر لحظه گفته ایم که ما آماده هستیم به این کشور جهت تقویت ارتشش کمک کنیم.» صنایع نظامی روسیه در گذشته نقش مهمی در تامین بخش گسترده ای از تسلیحات عراق را داشته است و این امر توانسته کارایی و اثربخشی عملیات عراق در مبارزه با داعش را به اثبات برساند. می توان به این ادوات نظامی مشمول بر هلیکوپترهای Mi-35M، MI28N و جنگنده SU25 و موشک های هدایت شونده ضد تانک Kornet A اشاره کرد. همچنین گزارشاتی وجود دارد مبنی بر این که عراق درصدد است تا سیستم دفاع موشکی زمین به هوا اس 400 را از روسیه بخرد. حیدر هادی سفیر عراق در مسکو این احتمال را رد کرده است.

آیا پایتخت کشور عزیزمان ایران موافق حضور مسکو در میدان سیاست بغداد است؟ ،

یکی دیگر از ابزارهای مهم جهت نفوذ مسکو در عراق ؛ شرکت های انرژی این کشور هستند. آن ها در مدت ها قبل از تهاجم آمریکا به عراق در سال 2003 در پروژه های نفتی و گازی این کشور حضور داشته اند. در حال حاضر دو شرکت مانند گازپروم و لوک اویل در چنین پروژه هایی حضور دارند. ولی همچنان تجارت جهت شرکت روس نفت روسیه هنوز با تردید روبرو هست. علت آن این بود که شرکت روس نفت روسیه با دولت اقلیم کردستان در میدان های نفتی کرکوک قرارداد بسته بود. ولی بعد از کنترل دولت عراق بر کرکوک این قرارداد ملغی شد. بر اساس گزارشات رسانه های تجاری روسیه، مذاکراتی در مورد حضور این شرکت در قراردادهای تازه با عراق شکل گرفته است ولی این شرکت تاکنون این اخبار را تایید نکرده هست. عراق جهت روسیه تنها به عنوان شریک اقتصادی و تجاری مطرح نیست بلکه این کشور می تواند عامل نفوذ روسیه در سیاست های منطقه ای خاورمیانه باشد. ولی روسیه به طور واضح به این نتیجه رسیده به علت نفوذ کشور عزیزمان ایران و آمریکا ( بازیگران مهم خارجی در عراق که نفوذ مستقیمی در این کشور دارند) امکانات موجود آن ها در این کشور محدود بوده است.

چین که متحد کلیدی اقتصادی عراق است نیز در میدان سیاست عراق حضور اندکی دارد. انچه جهت روسیه اهمیت دارد این است که کشور عزیزمان ایران به طور محتاطانه از همکاری بغداد با مسکو حمایت می کند و امریکا نیز اشکارا با آن مخالفت نمی کند.

روسلان ممدوف در المانیتور نوشت: حضور گسترده دولت روسیه در منطقه خاورمیانه فراتر از همکاری آن ها در جنگ داخلی سوریه هست. در طی سالهای گذشته دولت روسیه همکاری های

هر چند این درست نیست که فکر کنیم کشور عزیزمان ایران تنها طرفی است که از مسکو جهت حضور در عراق در جهت مقابله با واشنگتن حمایت می کند. در سال های اخیر سیاستمداران بغداد جهت اجرای سیاست خارجی مستقل توانایی خود را زیاد کردن داده اند و همچنین مناسبات با روسیه جهت مقامات عراقی بسیار مهم بوده هست. روسیه به نوبه خود درصدد مداخله در امور داخلی عراق نیست و اساسا خواهان ایجاد روابط علمگرایانه و پراگماتیک با این کشور هست. این رویکرد همچنین به روسیه جهت ایجاد و تقویت تعاملات سیاسی و تجاری با عراق کمک کرده هست. در این حوزه عراق از تقویت موضع مسکو جهت ایجاد موازنه در برابر آمریکا و کشور عزیزمان ایران حمایت کرده هست. بنابراین عراق از این طریق فضای مانور بیشتری در بین تمام طرفین ذی نفع دست پیدا می کند.

حوزه های خاصی از تعاملات و همکاری بین روسیه و عراق وجود دارد که فروش تسلیحات نظامی و همکاری انرژی بارزترین آن هست. ولی مسکو اکنون به متحد طبیعی عراق در مبارزه با ترویسم تبدیل شده است هست. آن ها گروه اطلاعاتی مشترکی درسال 2015 بین خود و کشور عزیزمان ایران و سوریه ایجاد کردند تا به همکاری های خود از طریق عملیات یکسان علیه گروه های رادیکال تعمیق ببخشند. تعاملات نهادین بین مسکو و بغداد تا حدودی جامع است و آن ها در مرکز اطلاعاتی ضد تروریسم و گروه نجات ( گروه اقدام عراق – روسیه جهت زیاد کردن همکاری های در زمینه های هنجاری، اقتصادی و علمی) همکاری کردند. روسیه از تمام این وقت ها جهت تعامل با دولت عراق و کردها و همچنین رهبران سیاسی عالی رتبه و بازیگران غیررسمی در منطقه استفاده کرده هست. ماکسیم ماکسیموف جهت تقویت تعاملات خود تقریبا با تمام بازیگران دیدارهایی را ترتیب داده که جهت نمونه می توان به مسعود بارزانی؛ مهدی العلاق دبیر کل شورای وزیران عراق، نوری مالکی معاون مدیر جمهور و عمارحکیم اشاره کرد.

بنابراین استراتژی دولت روسیه در بغداد مبتنی بر توسعه روابط با این کشور در تمامی ابعاد و همچنین بر حفظ تمامیت ارضی این کشور و تعامل با تمام رهبران از مدیر جمهور تا رهبر واحدهای بسیج مردمی تاکید دارند.این سیاست انعطاف پذیر به وسیله روسیه زمینه های مورد نیاز را جهت حفظ و زیاد کردن همکاری بین آن ها صرف نظر این که درانتخابات آتی چه کسی صاحب قدرت می شود را فراهم می کند.

آیا پایتخت کشور عزیزمان ایران موافق حضور مسکو در میدان سیاست بغداد است؟ ،

واژه های کلیدی: ایران | بغداد | روسیه | سیاست | همکاری | آمریکا | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs